.::$UP3R!_@T!V3 C!_@N::.

.....::::::::::Vitam vás na mem webu DjRussel,o mem clanu Superlative::::::::::.....

Tipy a Triky

Být stále v pohybu
Vždy zůstat v pohybu. Nehybný cíl je mrtvý cíl a člověk nikdy neví, kdy na druhé straně mapy číhá někdo se sniperem a směje se, jak vám o vteřinu později dá "hedku" protože dřepíte na jednom místě a jste lehký cíl. S některými zbraněmi je výhodné pohybovat se i při přestřelce (např. MP5). Pokud se dobře naučíte koordinovat váš pohyb s mířením myší, můžete tak být těžší cíl a získat tak výhodu.

Při střelbě být skrčený
Skrčení zvyšuje vaši přesnost, takže pokud se dostanete do šance prvního výstřelu někde z úkrytu, určitě buďte skrčení. Vaše první výstřely tak budou mnohem přesnější. Skrčení při čekání na jednom místě je nezbytnost..

Držte zaměřovač v úrovni hlavy
Při chůzi, nebo běhu držte zaměřovač v úrovni hlavy. Budete tak mít větší šanci na headshot při náhodném střetu třeba kolem rohu, nebo dveří. Snižujete tak také čas potřebný k zaměření horní části protivníka.

Skákání kolem rohů
Když se blížíte k rohu, je výhodné za běhu vyskočit a otočit se do směru za roh. Případného protivníka za rohem tak překvapíte a bude pro něj mnohem těžší vám dát headshot.

Přepněte na pistoli, pokud je třeba
Nepodceňujte vaši sekundární zbraň. Pokud jste vystříleli celý zásobník a musíte nabíjet během přestřelky, ihned přepněte na pistoli a tak můžete krýt ústup, nebo dorazit protivníka. To Vám může opravdu zachránit život.

Vybírejte zbraně podle zkušeností
Pokud začínáte s CS jako úplní začátečníci, zvykněte si používat zbraně jako MP5. Je to automatická zbraň, docela přesná a s její pomocí si vytvoříte základní zkušenosti pro postup na náročnější zbraně.

Výskok se skrčením
Skok s následným přikrčením je důležitá herní technika. Dovolí Vám to vyskočit na vyšší překážky a proskočit úzkými okny nebo mezerami. Naučte se tuto techniku v praxi dokonale používat.

Buďte nepředvídatelní
Nedělejte stejnou věc znovu a znovu. Oponenti se učí rychle a jestliže se Vám někoho podaří zabít třeba z nějaké léčky, nezkoušejte to samé hned další kolo. Soupeř už na to bude připraven. Pokuste se procházet mapou a využívat příležitosti ke skórování. Být předvídatelný = jistá smrt.

Táhněte za jeden provaz jako tým
Vždy se snažte pohybovat ve skupinách. Vyhlídky na přežití jsou tak mnohem větší. Ihned po startu nikam sami neutíkejte ani pokud jste už zkušený hráč, protože nikdy nevíte, kde narazíte na skupinu protivníků a pak musíte mít opravdu velký skill, ale spíše budete muset jak se říká "zahaluzit" :)). Kryjte se navzájem se spoluhráči a zůstanete na živu déle.

Naučte se mapu a úkoly
Nauč se co nejvíce map. Dobrým způsobem může být přepnutí do módu diváka a plachtit kolem a učit se rozvržení a cíle mapy jako je bomba a rukojmí. Sledujte, jakým způsobem se po mapě pohybují hráči. Znát nejrychlejší cestu na klíčová místa je základem úspěchu.

Divoký útok na snipera
Když si všimnete snipera, nezkoušejte ho zastřelit pokud víte, že Vás vidí. Buď se mu podle možností vyhněte, nebo se k němu co nejrychleji snažte dostat s velmi nepravidelným a úskočným stylem pohybu. Čím blíže budete tím se šance přesouvají na vaši stranu. Opravdu zkušenému sniperovi je ale většinou lepši se vyhnout.

Používejte granáty
Pokud si to můžete dovolit, vždy si na začátku kola kupte granáty. Můžete je pak použít k hodu za roh, pokud tam čekáte protivníka, nebo můžete HE hodit mezi skupinu útočníků a hromadně je tak oslabit. Dejte ale pozor při používání flashbangů, protože mohou oslepit vaše spoluhráče stejně tak jako nepřátele (pokud se Vám uprostřed střelby povede oslepit vaše spoluhráče, jste ihned považováni za vrcholnou lamku, tak pozor na to).

Rovnováha týmového arzenálu
Tým potřebuje správnou směs zbraní. Takže, jestliže si všimnete, že si každý člen týmu kupuje sniper, je vhodné, abyste si alespoň vy koupili nějakou automatickou zbraň za účelem jejich krytí.

Vždy kupujte brnění
Nezapomeňte koupit neprůstřelnou vestu a helmu. Pokud toto vybavení máte, vaše šance na přežití jsou několikanásobně vyšší. Pokud se setká hráč s vestou a bez vesty, šance na zabití toho druhého jsou jasně na straně toho s vestou. Nezapomeňte také na koupení nové neprůstřelné výbavy, pokud je už vaše současná poškozená.

Snažte se o headshot
Střelba na hlavu způsobuje mnohem větší poškození než střelba na tělo. Proto se snažte o headshot. Pokud se vám podaří jako prvnímu, máte většinou vyhráno.

Střelba v dávkách
Zvláště u zbraní jako AK-47 se v režimu automatické střelby rychle ztrácí přesnost. Proto střílejte po dávkách. Vystřelte vždy dva až tři náboje a pak znovu a znovu. Největší přesnosti dosáhnete střelbou po jednotlivých nábojích.

Kryjte hráče s bombou a VIP
Vždy poskytněte ochranu hráči s bombou, nebo VIP. Tito lidé jsou základní věcí pro úspěch v kole, a tak se jejich udržení na živu vyplatí. Jestliže vy jste hráč s bombou, nebo VIP, nikdy nechoďte na vlastní pěst.

Pozor na léčky před odjištěním bomby
Když si všimnete aktivované bomby, nesnažte se ji hned deaktivovat. Chytří teroristé na Vás budou číhat a pokusí se Vás zabít ve chvíli, kdy budete deaktivovat a budete bezbranní. Proto vždy hledejte nejdříve možnou past v podobě schovaných protihráčů.

Používejte krytí a tmu pro Váš prospěch
Schováte-li se v temných rozích, nebo za překážkami, budete tak mnohem méně na očích a tím i obtížnější cíl. Tato taktika je obzvláště důležitá pokud jste zrovna sniper.

Poslouchejte zvuky v okolí
Užívejte zvuk ve váš prospěch posloucháním zvuků pohybu. Díky tomu můžete určit polohu protivníka a překvapit ho rychlým útokem. Pokud je důležité zůstat potichu, používejte pro pohyb pomalejší, ale zato naprosto tichou chůzi.. Nejlepší je používat sluchátka, nebo hlasité reproduktory.

Střelba skrz zdi
Nějaké zbraně mohou střílet skrz některé zdi. Naučte se, které zbraně prostřelí které zdi. Pokud potom víte o někom za překážkou, kterou lze prostřelit, zkuste ho přes ni zasáhnout. Tuto techniku také můžete využít při průchodu kolem dveří, abyste měli jistotu, že za nimi nikdo nečeká.

Používejte rukojmí jako štít
Hráč který zabije rukojmí, bude velmi tvrdě peněžně penalizován. Proto si na rukojmí dávají všichni pozor. Toho můžete využít např. při ústupu, kdy se za rukojmí můžete schovat. Musíte si ale dávat pozor na útok o zad.

Dobíjejte včas
Pokud můžete dobít, udělejte to dříve, než budete mít málo nábojů k případnému útoku na nepřítele. Zároveň je ale zbytečné dobíjet po vystřelení jen pár nábojů. Při dobíjení je také vhodné schovat se například za roh, nebo nějakou jinou překážku.

Kupujte lepší pistoli
Často se Vám stane, že budete muset použít vaši sekundární zbraň. Proto pokud si to můžete dovolit, pořiďte si lepší pistoli. Vaše palebná sílá pak bude mnohem lepší.

Naučte se rádiové hlášky
Užívat rádiové příkazy Vám pomůže komunikovat efektivně. A neváhejte na ně odpovídat, jestliže je slyšíte. Když někdo říká "potřebuji kryt", asi to myslí vážně!

Použijte lehčí zbraň pro rychlejší pohyb
Zbraně jako sekundární pistole, nebo nůž Vám dovolí běžet mnohem rychleji. To je výhodné například při startu kola, kdy je důležité dostat se co nerychleji na klíčová místa.

Pozor na přikrčení
Dejte pozor kdy se pro přesnější střelbu skrčíte, protože hodně hráčů drží zaměřovač v úrovni pasu. Většina lidí se také zaměřuje na největší část oponentova těla. To jsou vždy ramena až pas. Pokud se tedy potkáte s hráčem mířícím na střed těla a skrčíte se, je velmi pravděpodobné, že Vás střelí právě do hlavy.

Poskakování, skrčení, skok
Když skáčete, abyste ze sebe udělali těžší cíl, zkuste se po doskoku také skrčit. Budete tak menší cíl a nepřítel musí mít zaměřovač stále v pohybu.

Podepření
Vy se můžete dostat na vyvýšené místo "podepřením". Jeden hráč by se měl krčit a další by měl skočit na něho. Pokud se potřebuje dostat ještě výše, hráč nahoře může skočit a hráč dole se v tu chvíli zvednout.

Gama korekce
Zvyšte si v nastavení vaši gama korekci. To Vám umožní vidět i hráče, kteří se schovávají v temných částech mapy.

Flashbang je lepší
VŽDY kupujte flashbang. Podle mých zkušeností/názoru je daleko efektivnější než H.E. nebo kouř. Voďte jej do místnosti, kde by pravděpodobně mohli být nepřátelé, nebo s ním chraňte ústup pokud jste pod tlakem. Načasování je důležité, abyste se neoslepili i vy sami. Po výbuchu vražte do místnosti a střílejte slepé bastardy (pozor na jejich slepou střelbu), v klidu opusťte horkou půdu.

Úkroky v kruhu
Při boji zblízka vždy používejte techniku úkroku v kruhu. Můžete nepřítele začít obíhat a střílet na něho a pro něj bude mnohem těžší tento souboj vyhrát. Pro tuto techniku se hodí především zbraně s malým rozptylem při pohybu (např. MP5).

Stará technika pastí
Jestliže se chystáte ostřelovat nebo se schovat, vždy to dělejte na nejméně očekávaných místech. Schovejte se v otvorech, nebo nad vchody, kde máte volný výhled na procházející nepřátele. Můžete také nechat rukojmí někde venku na volném prostoru a skrýt se poblíž ve stínu. Nepřítel bude chtít rukojmí zachránit a vběhne do vašeho střeleckého úhlu.

Týmové zprávy
Používejte týmový chat! Může být užitečný pro organizaci vašeho týmu. Příliš mnoho lidí prozrazuje jejich taktiky přes veřejný chat a nepřítel se může váš plán obejít a vpadnout Vám do zad. Někdo však může používat veřejný chat pro vysílání mylných informací pro zmatení nepřítele.

Neblokujte
Neblokujte vaše spoluhráče když střílí, nebo když se pohybují, ustupují apod. A jestli spoluhráč střílet na nepřítele, nenechte ho zemřít. Podle možností použijte granát a připojte se k boji. Pokud ho totiž zabijí a vy ho v tom necháte, oni si pak stejně přijdou i pro Vás. Lepší je zastavit útok dříve než později.

Tvořte nové hlášky
Pokud umíte skriptovat, doporučuji vytvořit si vlastní hlášky. Například můžete nastavit při odhodu granátu hlášku: "Pozor, házím granát!!!". Ujistěte se ale, že máte nakonfigurováno "say_team", ne jen "say".

Ukrývejte rukojmí
V mapách s rukojmími, jako terorista, vezměte rukojmí sebou k nejvíce izolovanému a skrytému bodu, který najdete. CTčka pak budou rukojmí hledat déle a vaše šance na výhru jsou větší.

Smoke/Flashbang kombo
Většina hráčů se vždy schová, pokud vidí hozený flashbang. Proto nejprve vhoďte do místnosti kouřový granát a až do vytvořené mlhy teprve hoďte flashbang. Tvoji nepřátelé pak nikdy neuvidí, jestli náhodou neletí další granát.

Nechatujte zaživa
Nikdy nepoužívejte chat, pokud jste ještě naživu. To je hrozný zvyk! Podle možností, užívejte rádiové příkazy místo chatu, protože jestliže píšete, nevěnujete se plně hře, často pouštíte i myš. To dává vašemu oponentovi několik sekund k vašemu zabití.

Používejte sniper rychle
Klíč k dobré střelbě ze sniperu není v pomalém míření, ale v rychlé střelbě, ještě když cíl nestačí reagovat. Pokud se cíl vyhýbá, vy čekáte na správné zamíření a než jste schopni přesně vystřelit, nepřítel už je obvykle na dostřel a vy tak ztratíte svoji výhodu. Také si pamatujte, že AWP je obvykle jeden výstřel / jedno zabití, a že skaut je obvykle dva výstřely / jedno zabití.

 
.....::::::::::Vitam vás na mem webu DjRussel,o mem clanu Superlative::::::::::.....